Půjčka bez nahlížení do registru dlužníků

19.02. 2015 • Půjčky 2457x

Víte, co vám výrazně snižuje šanci na schválení půjčky? Váš zápis v registru dlužníků! Alespoň to takto chodí u veškerých bankovních půjček. I přesto ale stále existuje lehce dostupná půjčka, která vám projde i ve chvíli, kdy vaše jméno v registru dlužníků je. Proč? Jednoduše. Do něj se při schvalování nenahlíží!

O půjčce bez nahlížení do registru

Půjčka, při které se opravdu nenahlíží do registru, správným názvem zkrátka půjčka bez nahlížení do registru, je produkt, který najdete v nabídce více poskytovatelů. Samozřejmě ovšem poskytovatelů nebankovních, protože jak je známo, banky jsou při schvalování půjček mnohem náročnější.

Při schvalování se banky zaměřují na několik parametrů a jedním z nich je právě registr dlužníků, který často bývá právě hlavním důvodem odmítnutí schválení. A to jak u bankovních, tak u nebankovních poskytovatelů. V takovém případě už skutečně zbývá jen jediná možnost. Obrátit se rovnou na poskytovatele se službou půjčky bez nahlížení do registru. Ta totiž dává šanci na schválení půjčky téměř každému.

Tento druh půjčky má různé parametry, ale zpravidla se jedná o půjčku menší částky na kratší dobu. Půjčené peníze ale můžete využít na libovolné výdaje. Navíc je její uzavření velice jednoduché, jelikož i její poskytovatelé využívají veškeré moderní technologie, a tak je jí možné vyřídit online za pomoci jednoduchého formuláře

Blíže o registrech dlužníků

Pokud potřebujete půjčku bez nahlížení do registru, určitě máte i tuchy, co vlastně registr dlužníků je. I tak ale raději, pár informací pro přiblížení. Obecně se jedná o databázi, v níž jsou uvedeny fyzické i právnické osoby, které jsou pozadu se splácením svých finančních závazků. Právě registr dlužníků je tak věrným pomocníkem poskytovatelů půjček, protože mohou zjistit, zda daný klient bude schopen půjčku v termínu splatit, či nikoliv.

Pokud tedy jméno žadatele v registru je, půjčka mu je zamítnuta, jelikož je více než pravděpodobné, že tento klient nebude spolehlivý. Proto, pokud se nacházíte v tomto postavení a potřebujete si o půjčku zažádat, musíte hledat poskytovatele, kteří jako jednu ze svých služeb nabízejí právě půjčku bez nahlížení do registru. 

Registrů dlužníků je několik. Jen pro zajímavost, nejznámějšími z nich jsou Centrální registr úvěrů, Bankovní registr klientských informací, Nebankovní registr klientských informací, zájmové sdružení právnických osob Solus a Centrální registr dlužníků.

Výhody půjčky bez nahlížení do registru

Tento speciální druh půjčky má několik výhod, které klienti tolik oceňují. Nejvýraznější z nich je ale snadná dostupnost a to i pro ty, kteří by jinde rozhodně dobře nepochodili a odešli by s prázdnou. Pokud jste tedy už několikrát narazili na odmítnutí právě například kvůli přítomnosti vašeho jména v registru dlužníků, tuto výhodu oceníte také.

K vyřízení žádosti o půjčku bez nahlížení do registru navíc nepotřebujete ani žádné další doklady. To z ní také dělá půjčku bez těžkých administrativních úkonů a proto je její vyřízení tak rychlé. Své peníze dostanete na ruku skutečně během pár krátkých chvil.

Navíc díky elektronickému formuláři nemusíte ani opouštět teplo a pohodlí vašeho domova. Stačí jen vyplnění žádosti věnovat pár minut a pak už jen vše stvrdit stisknutím tlačítka a tou chvílí je vaše žádost podaná. O nic dalšího se už nemusíte starat.

Nejste ani omezeni žádnými otevíracími hodinami, nemusíte se za vaší půjčkou honit nikam do centra vašeho města. Vše, co potřebujete, je jen počítač a internetové připojení. A chvilka z vašeho času.

Nevýhody půjček bez nahlížení do registru

Ač jsou však tyto půjčky pro žadatele skutečně velice výhodné, pro poskytovatele znamenají často nepříjemnosti. Právě kvůli neověřování bonitu a nekontrolování přítomnosti jména v registru dlužníků zde je riziko, že klient půjčku nebude vůbec schopen splácet.

Tento fakt se odráží na výši úroku u tohoto druhu půjček. Je vyšší než u běžných půjček bankovních. Samozřejmě ale, jednotlivé nabídky se liší. Proto, pokud máte zájem o tento druh půjčky, je nutné, abyste porovnali co nejvíce nabídek. Srovnejte veškeré možné parametry a podle toho pak vyberte půjčku, která pro vás bude nejvýhodnější.

Dalším rizikem je, že ve velkém množství poskytovatelů můžete narazit na nějakého, který nebude myslet na vaše dobro. Na neseriózní a podvodné poskytovatele dejte pozor. Zrovna mezi těmi, co nabízí půjčky bez nahlížení do registru, jich není málo. Proto mějte na paměti, že je důležité si toho kterého poskytovatele dobře prověřit.

Poskytovatelé půjčky bez nahlížení do registru

Jak už bylo řečeno, pokud si chcete vyřídit žádost o půjčku bez nahlížení do registru, nemůžete tento typ půjčky hledat mezi bankami. Ty mají při posuzování žádosti vysoké nároky a přísné podmínky a mezi nimi 100% také najdete potřebu nahlédnout do registru dlužníků.

Ale pozor. Ani všichni nebankovní poskytovatelé vám nepomohou. Je proto nutné při hledání skutečně hledět na parametr, který vyloženě bude říkat, že žádost o půjčku od poskytovatele XY, je zpracovávána bez nahlížení do registru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky'
Tipy na jiné články
Nejnovější články
Oblíbené články
Články o financích
Zajímavé weby