Na co si dát pozor a co mít na paměti při výběru půjčky bez registru

30.07. 2019 • Půjčky 1642x

Je vaše finanční rezerva na nule a zrovna jste se dostali do nepříjemné finanční situace, z níž jediným východiskem je nebankovní půjčka? Možná budete až překvapeni množstvím půjček na finančním trhu. Na finančním trhu se to půjčkami doslova hemží, je opravdu těžké najít tu, o kterou požádáte. Mnozí lidé mají zápis v registru dlužníků, a tak se zaměřují hlavně na poskytovatele půjček, kteří nabízí půjčky bez registru, v rámci kterých se do zmiňovaného registru dlužníků nedívají. I když jsou tyto půjčky podmíněny trochu vyšším úrokem, nic to nemění na tom, že je to možnost, jak mohou dostat půjčku i ti, kteří to třeba v minulosti zvorali.

Půjčky bez registru bývají nabízeny zpravidla nebankovními společnostmi, jelikož banky mají přísná pravidla, která se musí dodržovat, a jedno z nich zahrnuje právě i to, že nejste v registru dlužníků zapsáni. Při sjednávání takové půjčky bez registru však buďte ostražití. Víme, na co konkrétního si dát pozor či co mít na paměti při výběru takové půjčky.

Pozor na úroky

Půjčky bez registru jsou podmíněny vyššími úroky, jak již bylo zmíněno. Pro nebankovní společnosti jsou půjčky těm, kteří mají záznam v registru dlužníků, trochu risk, a tak jsou úroky vyšší než u jiných nabízených půjček. Ovšem výše úroků by neměla být zbytečně přemrštěná. Porovnávejte, srovnávejte, jen to vám pomůže zabránit tomu, abyste nespadli do rukou neférového poskytovatele.

Myslete na pravidelné splácení

Jako je tomu u jiných půjček, i u půjček bez registru se nesplácení nebo opomenutí splátky trestá. Nejen, že hrozí sankce za nedodržení podmínek a za pozdní splácení, ale také vám začnou automaticky nabíhat nemalé úroky, které mohou v konečném výsledku rapidně zvýšit půjčku, o jakou jste žádali.

Splátkové prázdniny se platí

Jsou vám nabízeny takzvané splátkové prázdniny? Přistupujte k nim trochu skepticky. Nejsou totiž zadarmo, i když vám poplatek za ně zatím nikdo nesdělil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky'
Tipy na jiné články
Nejnovější články
Oblíbené články
Články o financích
Zajímavé weby