Jste v exekuci? Půjčka na vyplacení exekuce může pomoci

19.02. 2015 • Půjčky 5684x
Exekuce je problémem posledních let. Jak ukazují zprávy z této oblasti, v poslední době rapidně stoupá počet těch, kteří do exekuce spadnou. Pokud bychom měli být konkrétní, potom citujme jednu z posledních zpráv, která zní: „Dosud rekordní z pohledu počtu nařízených exekucí je rok 2011 - tehdy jich bylo 959 tisíc. V následujících dvou letech přišel pokles na 883 tisíc (v roce 2012) a na 776 tisíc (v roce 2013).“ To logicky znamená, že exekuce jsou problémem velkým. Samozřejmě v daném směru existuje několik cest, jak je řešit.

Domluva s exekutorem

Tou první a nejlepší je samozřejmě domluva s exekutorem. Tomu můžeme zaplatit jistinu, nebo mu můžeme v případě potřeby splácet dlužnou částku a tak se s exekuce postupně vykoupit. Ne vždy je to ale možný postup, jelikož exekutoři často chtějí peníze co nejrychleji. A v takovém případě se hodí půjčka na vyplacení exekuce.

Jaké parametry půjčka na vyplacení exekuce má?

Pokud bychom měli být v rámci tohoto produktu konkrétní, potom je třeba říci, že nejprve musíte daného poskytovatele jasně přesvědčit o tom, že peníze skutečně dokážete splatit. To lze nejenom svým příjmem, ale mnohem častější varianty jsou ty, kdy ručíte svou nemovitostí (více se dočtete - rychlanebankovnipujcka.cz/vitacredit-vita-uver-nemovitost/). Tou se tak za konkrétní půjčku zaručíte, díky čemuž vám daný poskytovatel půjčí téměř za všech okolností.

Jaký má půjčka na vyplacení exekuce postup?

Pokud uvažujete nad využitím této půjčky na vyplacení exekuce, je určitě třeba vědět i něco o tom, jaký je dnes konkrétní postup právě ve chvíli, kdy nad ní uvažujete. Prvním krokem je podat si žádost u konkrétní společnosti. Mezi nejznámější možnost dnes patří určitě Acema Credit, která se na půjčky zajištěné nemovitostí také přímo specializuje. V tomto směru je určitě volbou, se kterou nic nezkazíte.Následně je samozřejmě oceněna vaše nemovitost a její hodnota. Na tu může mít vliv mnoho věcí, jako třeba:
  • Technický stav
  • Velikost užitné plochy
  • Pozemek
  • Lokalita
Následně je známá cena a konečně i suma, která vám může být poskytnuta. Jakmile dojde k vyřízení všech náležitostí, můžete podepsat smlouvu. Následně jsou peníze zaslány nikoliv vám, ale na účet daného exekutora. Ten vaši nemovitost, ale třeba i účet i majetek odblokuje a vy ho můžete opět plně využívat. Jedinou vaší povinností zůstává to, půjčku splácet.

Pozor na úroky

Ačkoliv je to na první pohled elegantní možnost, jak se dostat z dluhů, dejte pozor především na to, aby úroky nebyly natolik vysoké, aby vás nedostaly do dalších komplikací. Na druhou stranu nic horšího, než že vám poskytovatel vezme nemovitost, se nestane. A o tu byste přišli i předtím, pokud byste dané možnosti nevyužili. I proto může být toto řešení doporučeno, a to jako opravdu poslední možnost. Vždy ale dejte pozor na konkrétní podmínky, které se nabízejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky'
Tipy na jiné články
Nejnovější články
Oblíbené články
Články o financích
Zajímavé weby