Jak vydělat peníze navíc k platu

03.06. 2013 • Tipy a rady 3427x

Aby vám každý měsíc přistála na účtu částka, se kterou byste byli spokojení, nemusíte být zrovna generálním ředitelem nadnárodní společnosti. Nemalý peníz se totiž dá vydělat i jinak. Stačí být tvůrčí a zaujmout lidi produktem, za který budou ochotní zaplatit a začnou vás vyhledávat. Podívejte se s námi na tři typy, které vám navrhnou, jak si vydělat ke svému platu i něco navíc.

1. Nákup – prodej

Bazarové zboží

Nevěřili byste, jak se dá na nákupu a následném prodeji věcí vydělat. Stačí mít tablet nebo chytrý telefon s přístupem k internetu. Poté si udělejte výlet po bazarech, antikvariátech, apod. Zlatým dolem je i bleší trh, kde majitelé věcí prodávají zboží pod cenou, mnohdy i za cenu šrotu, jen aby se jich co nejvíc zbavili. Zjistěte, za kolik se dané předměty běžně prodávají na internetu a pokud se budete jednat o hodně levné atraktivní zboží, kupte ho. Následně ho vystavte na webové stránky, jako je například Aukro, Sbazar, Hyperinzerce, Bazos,… Osobě, od které zboží kupujete, ale nikdy neprozrazujete, že na něm chcete vydělat! To by nikoho zrovna nepotěšilo.

Dražba zabavených předmětů

Magistráty měst, finanční úřady a podobné instituce pořádají dražby věcí, které byly zabavené neplatičům. Za pakatel zde můžete nakoupit elektroniku, nábytek, ale i automobil. Většina lidí se o tyto dražby nezajímá, proto konkurence nebude velká. Levně nakoupené zboží pak můžete prodat za jejich skutečnou cenu a vydělat.

Prodejte originál

Projděte si svoje CD, DVD, VHS apod. Originály takových médií se také dají prodat za slušnou cenu. Převeďte si data do počítače na pevný disk nebo ještě lépe na externí disk. Originály už vám pak nebudou k ničemu, a pokud k nim nemáte nějaký citový vztah, pošlete je dál. Uvolní se vám místo v policích a navíc si pěkně vyděláte. Nejvíc peněz vám přinese prodej limitovaných edicí, sbírky CD, apod. Nejjednodušším způsobem, jak nosiče prodat, je internetová aukce. Kromě ní to můžete zkusit třeba na různých sběratelských burzách a trzích. Měli byste ale vědět, že většina lidí si v dnešní době stahuje vámi nabízenou hudbu a filmy přes internet a vaše zboží tak zaujme jen opravdové nadšence. Snažte se proto ceny moc nepřemrštit.

2. Tvořivost se cení

Ruční práce

Pokud jste manuálně zruční a baví vás ruční práce, můžete na svém koníčku i vydělat. Spoustě lidí se líbí pletené, háčkované, vyřezávané, nebo jinou technikou vyrobené výrobky, které sami neumějí vytvořit a moc se jim líbí. Zkuste své umění zpeněžit například na stránkách Fler.cz

Prodávejte fotografie

Pokud jste vlastníkem lepšího fotoaparátu a dokážete s ním vytvořit téměř profesionální fotografie, můžete si zkusit tvorbu tzv. „stock photos“. Jedná se o obrázky, které se používají jako ilustrační u různých článků na webu, ke kterým chybí originální snímek. Provozovatele serveru by přišlo hodně draho, kdyby si tyto fotografie kupovali od profesionálů, proto mají o vydařená díla amatérů zájem.

Vaše fotografie můžete nabízet na internetu například pomocí fotobanky jménem Shutterstock. Největší úspěch budete mít s fotografiemi míst (ulicí, domů, moře,…). Zpravodajským serverům se budou hodit i snímky lidí v různých životních situacích, zvláště jsou-li ovládaní emocemi. V případě focení osob ovšem musíte vyžadovat souhlas se zveřejněním snímků, popřípadě s nimi probrat peněžní odměnu.

3. Příležitostný přivýdělek

Hlídání zvířátek

Pokud máte rádi zvířátka, můžete si za jejich hlídání nebo venčení přivydělat. Vaše služby využijí hlavně zaneprázdnění lidé, nebo lidé, kteří odjíždějí na dovolenou. Nejenže vás bude vaše práce bavit, navíc se projdete na čerstvém vzduchu a získáte příjemnou odměnu.

Buďto se podívejte, zda někdo neshání hlídání zvířátek, popřípadě si umístěte inzerát do čekáren veterinárních klinik, do zverimexů, nebo na místa, kam často chodí páníčkové venčit své mazlíčky.

Zahradnické práce

Spousta lidí by byla ráda, kdyby za ně někdo posekal trávu, vyplel záhony nebo sestříhal přerostlé stromky. Nabídněte tyto služby lidem ze svého okolí a kromě vděku se dočkáte i nějaké té korunky navíc.

Projděte si poptávkové servery

Procházejte si pravidelně nabídku přivýdělků na poptávkových serverech (webtrh.cz, prace.cz,…). Spousta podnikatelů, firem i fyzických osob zde poptává jednorázovou nebo třeba krátkodobou výpomoc. Nabídněte jim své služby a získejte kromě přivýdělku i zajímavou zkušenost. Nejčastěji jsou poptávané hlavně jazykové, programátorské nebo grafické dovednosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Nejnovější články
Oblíbené články
Články o financích
Zajímavé weby