Českomoravská stavební spořitelna

18.06. 2014 • Ostatní 3315x

Snad každý běžný občan ČR, který žije v civilizaci zná alespoň zběžně Českomoravskou stavební spořitelnu, společnost s bankovní licencí, která se zaměřuje především na spoření a financování bydlení. Ale dnes už nejen na ně.

O Českomoravské stavební spořitelně

V logu má tři cihličky a jejím maskotem je liška, chytrá liška. Českomoravská stavební spořitelna byla založena jako akciová společnost v roce 199, se sídlem v Praze. Zpočátku se soustředila především na financování bydlení, zajištění a také zhodnocení vlastní peněz vlastníků produktů. Ze začátku tak fungovala pouze jako klasická stavební spořitelna. Každopádně v roce 2002 rozšířila svoji působnost na penzijní připojištění, podílové fondy, ale i samotné bankovnictví. Nabízí služby díky síti pojišťovacích poradců a to jak interních pracovníků, tak těch externích.

Stavební spoření Českomoravské stavební spořitelny

Nejznámějším a nejrozšířenějším produktem je bezpochyby stavební spoření. Masová reklama, specializace a dobrá práce samotných obchodníků vynesla tomuto produktu dobré jméno a proto řada dnešních mladých lidí si díky investici rodičů před lety může nyní dovolit financovat vlastní bydlení s finanční injekcí do začátku.

Stavební spoření se dá zřídit v každém věku, i když čím je jakoby delší, déle založeno, tím je výhodnější. Což je obecná formulace a vždy záleží na konkrétních podmínkách, ale tak nějak to je. Proto také rodiče zřizují tyto produktu pro své děti. Zvolit si mezi dvěma tarify na šest nebo devět let. Dále existují možnosti využití bonusů.

Tarify stavebního spoření

Pro zvýhodněnou nabídku se využívá tak zvaných tarifů.

Tarif Garant – zohledňuje zvýhodněný úvěr, který se dá čerpat umřitě, nebo do budoucna. Tarif má nízké úročení a je za zvýhodněných podmínek. Variantou tohoto tarifu je pak program Garant 15, jež má velice příznivé úročení a jedná se o tarif výhodný a oblíbený.

Tarif Variant

Tento druh tarifu je určen zejména pro překlenovací úvěr a má dále několik variant, odtud také název, jak s financování spojit.

Variant 15 – úvěr na bydlení, který se hodí pro osoby, které si mohou dovolit vyšší splátky a chtějí spíše splácet kratší dobu. Tedy spíše osoby starší. Díky krátké době splácení je zde i poměrně nízký úrok a celkově nižší splátka na splácení.

Variant 20 – je obdobou Variantu 15, také je zde poměrně krátká doba splácení, ale je o něco delší. Stále však velice výhodné splácení pro krátkodobější financování.

Variant 25 – zde se jedná o kompromis mezi délkou splácení a výší jednotlivých splátek. Obvykle se nejčastěji nabízí a je tudíž i velice populární.

Variant 30 – nejvhodnější varianta pro mladé, absolventy, kteří začali pracovat, nebo nějakou dobu pracují, ale nemají mnoho našetřeno a počítají s tím, že budou splácet ještě asi dalších mnoho let, což ji nevadí, ale uvítají nižší pravidelné splátky.

Úvěry a financování bydlení ČMSS

Úvěr – klasický úvěr, půjčka na bydlení, určený na nákup, ale i stavbu nebo rekonstrukci bydlení. Velkou výhodou je zde poměrně nízká úroková míra a další výhodné podmínky, jako předčasné splacení zdarma a bez poplatků.

Překlenovací úvěr – je ideálním řečení pro ty, co nedosáhnou na běžný úvěr na bydlení bez zajištění. Výhodný pro všechny mladé, ale i osoby v produktivním věku.

Financování pro právnické osoby – klasické půjčky na stavbu, nákup, ale i rekonstrukci budov, areálů a objektů spojený s podnikáním. Firmám se v tomto ohledu nabízí obvykle vyšší částka úvěru a to až s financováním ze 100 % ceny nemovitosti.

Přeúvěrování – pokud máte pocit, že moc platíte za váš úvěr, lze možno sjednat neúvěrování, kde získáte lepší, tedy nižší úrok a vůbec výhodnější podmínky.

Hypotéka – v nabídce nechybí ani klasická hypotéka spolu s doplňkovými službami.

Rizikové životní pojištění – vhodné si sjednat zvláště v případě, kdy máte rodinu. Řeší nečekané výdaje spojené s náhlou životní událostí.

Pojištění majetku a odpovědnosti – vztahuje se na dům, zahradu a okolí a s tím vším spojené.

Zajištění budoucnosti ČMSS

Důchodové spoření  - II. pilíř důchodové reformy, znamená snížené odvody do státního systému na soukromý účet. Podmínkou je odvod minimálně 2 % z hrubé mzdy.

Doplňkové penzijní spoření – sem spadají státní příspěvky a daňové úlevy.

Investiční životní pojištění – zajištění nejen vlastníka, ale i jeho rodiny v případě náhlých, nečekaných a také nepříjemných zvratů a životních událostí. Člověk si spoří a pak zajistí na stáří a přitom je krytý v případě náhlých situací.

Běžné účty ČMSS

Era osobní účet – klasický bankovní účet se vším všudy

Era první konto – zajištění financování pro děti

On-line účet od Lišky – účet s internetovým bankovnictvím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Ostatní'
Tipy na jiné články
Nejnovější články
Oblíbené články
Články o financích
Zajímavé weby