Australská hypotéka na cokoliv

27.05. 2014 • Půjčky 3062x

Znáte pojem „australská hypotéka“? Pokud ne, nemusíte se za tento malý nedostatek stydět. Australská hypotéka je totiž poměrně nový pojem, se kterým na české trhy přišla jako první Hypoteční banka, specialista na poskytování hypotečních úvěrů a náležitostí s tím spojených.

Co je australská hypotéka

Jinak je také přezdívána jako hypotéka naruby, proto tedy australská. Nejde však o zvláštní produkt, který vznikl u protinožců, ale přímo u nás, ve středu Evropy a jejím objevitelem, zakladatelem je právě Hypoteční banka. Ta si sama produkt sestavila a takto metaforicky nazvala. Stalo se tak v roce 2012, tedy nedávno a tehdy australská hypotéka posloužila jako reklamní kampaň na hypoteční produkt, který je určen nejen na koupi nemovitosti, ale i na její rekonstrukci či dokonce nákup vybavení. Lze u ní tedy kombinovat spolu s účelnou, hypotéku neúčelnou. Australská hypotéka je založena na principu nepřímé úměry, tedy že na čím větší částku je sjednána, tím má nižší úrok. Navíc není zatížena velkým poplatkem, pokud už vůbec nějaký je, je zanedbatelný, ale většinou je zcela bez takového zbytečného poplatku.

Výhody australské hypotéky

Velkou výhodou australské hypotéky je právě zmíněný nízký poplatek. Žadatel a následně majitel hypotečního úvěru není zatížen měsíčními tisícovými náklady, obvykle poplatek činí cca 3000 Kč, nebo není žádný. Samozřejmě vždy záleží na podmínkách, za kterých je sjednán. Další velkou výhodou je zvýhodněná úroková sazba, která se drží vzorce nepřímé úměry, tedy čím delší doba splácení, tím nižší úroková míra. Prakticky sjednáte-li si australskou hypotéku, je celkem jedno, na jak dlouho bude sestavena, obecně zaplatíte stejnou částku. Takže se australská hypotéka spíše vyplatí těm, kteří počítají se splácením dlouhodobým.

Nevýhody hypotéky naruby

Stejně jako zcela jiný bankovní produkt, ani australská hypotéka není produktem určeným pro všechny a za každou cenu je nejlepší. I když je obvykle bez poplatků a zatížena „pouze“ úrokem, i tak nemusí být notně pro všechny žadatele výhodná a v konečném důsledku mohou být i výhodnější hypotéky. Proto je nutné vždy předem a dopředu si provést nezávaznou kalkulaci a zvážit správný výběr.

Kdo australskou hypotéku poskytuje

V první řadě je to především Hypoteční banka, specialista na hypoteční úvěry na českém trhu, která samotnou hypotéku takto nazvala. Dále jsou to i jiné banky a finanční společnosti, jež hypotéky běžně zřizují.

Hypoteční banka

Na českém trhu je objevila již v roce 1991, ale současný název získala až v roce 2005. Jedná se o specialistu na poskytování hypotečních úvěrů a současnou jedničku v tomto odvětví. Pakliže uvažujete o financování bydlení, měli byste ji navštívit a udělat si třeba jen nezávaznou kalkulaci. Poskytují tolik produktů, že vám mohou udělat hypotéku přímo „na tělo“. Hypotéky od Hypoteční banky jsou maximálně flexibilní, týkají se jak hypotéky na rodinný dům, tak třeba i družstevní byt, nechybí ani americká hypotéka, financování na koupě pozemku, následné stavby, nebo rekonstrukce objektu a lze také využít speciální hypotéky na rekreační objekty. Zvláštním produktem je pak hypotéka s bonusem, dále kombinované produkty, ale i hypotéku si zde může zřídit i čerstvý absolvent, či naopak zkušený manažer. Obsáhlá nabídka má ve svém portfoliu také předhypoteční úvěry nebo tzv. zelenou hypotéku, produkt spojený s projektem Nová zelená úsporám 2013. Hypoteční banka poskytuje úvěry pro bydlení mladým rodinám, nebo svobodným jedincům, provede jak odhad ceny nemovitosti, tak finanční podporu, zřídí pojištění a další potřebnosti, které je nutno při vyřizování mít.

ČSOB

Československá obchodní banka je velkou a moderní bankou, spadající do koncernu belgické bankovní společnosti KBC Group. N. V. tím, že má v zádech silnou nadnárodní finanční společnost, může si dovolit poskytovat svým klientům z řad fyzických, tak právnických osob produkty, jež jsou konkurence schopné, moderní a inovované. Nezůstává pozadu ani s hypotečními úvěry a tak nějak od Hypoteční banky „odkoukala“ produkt australská hypotéka, jež v její nabídce má taktéž své místo. Hodně propaguje bonusy při pravidelném splácení a to po několika letech. Klienty tak podporuje v navyšování splátek, čímž však neztrácí nic z atraktivity vlastních produktů. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky'
Tipy na jiné články
Nejnovější články
Oblíbené články
Články o financích
Zajímavé weby