Aukce půjček od soukromníků online

24.05. 2014 • Půjčky 3167x

Méně známým, ale v poslední době stále více vyhledávaným produktem je tak zvaná aukce půjček, které je zajímavým produktem pro všechny, kteří o půjčku mají zájem, nebo dokonce nějakou mohou poskytnout.

Co je aukce půjček

Internet vládne světem s proč tedy nevyužít tento prostředek komunikace pro vyřízení výhodné půjčky a financování? Dnes běžně nabízí bankovní i nebankovní sektor rychlé půjčky on-line, a projekt aukce půjček je něčím podobným. Vše funguje na principu existence konkrétních aukčních portálů, jejichž množství se stále zvyšuje. Aukce půjček jsou tak stále více populární formou získání výhodné půjčky a jsou určeny jako pro nebankovní, tak bankovní sektor. Hodně však tyto portály využívají společnosti z nebankovního sektoru a dokonce pak také soukromí investoři.

Jak funguje aukce půjček

Celý proces je založen na vytvoření nabídky samotného žadatele. Zadá parametry, které si přeje, aby půjčka splňovala, a poté čeká na reakci věřitele. Ten mu podá nabídku, kterou však žadatel nemusí přijmout. Pokud příjme, vše se následně odvíjí od smluvních podmínek jednotlivých portálů, jež portál s aukcí půjček provozují. Však se funguje individuálně, žadatelé o půjčku mohou tak velice snadno a rychle najít přesně vyhovující nabídku, a celá administrace, vyřízení i spolehlivost je záležitostí samotného poskytovatele webu, jak podmínky zpracuje.

Výhody i nevýhody aukcí půjček

Velkou výhodou je množství různých produktů na jednom místě. Nemusíte si tak složitě informace vyhledávat u jednotlivých společností a vše máte pohromadě a jednom místě. V závislosti pak na sestavení webu je možné i zadat parametry, které musí daná půjčka splňovat a z vyhledané nabídky si pak vybrat tu nejvhodnější. Celý proces je tak neuvěřitelně rychlý a jednoduchý, není nutné se zdržovat dlouhým vyplňováním dotazníků, žádostí a dalších administračních kroků, celý princip registrace je poměrně jednoduchý y zejména pak rychlý. Pro vyhledání nejvhodnější nabídky lze zadat parametry, týkající si nejen dané půjčky, jako její výše, doba splácení, samozřejmě úrok a mnoho dalších, ale i město, kde se půjčka poskytuje a další. Vložení inzerátu je obvykle zdarma, stejně jako celý proces, ale vždy záleží na daném poskytovateli, tedy portálu, kde aukce půjček probíhá. Velkou výhodou a možností je projekt aukce půjček pro osoby, které jsou v registru dlužníků, nebo jsou nezaměstnaní, studenti a další osoby, kterým banka, ale i mnohdy jiné nebankovní společnosti neposkytnou půjčku.

Naopak nevýhodou tohoto procesu je nutnost opatrnosti, neboť se může stát, že narazí jak jedna, tak druhá strana na neseriózního poskytovatele i žadatele a celý proces půjčení i splácení se tak může zvrtnout v jistou lichvu. Riziko je zde jak pro nabízející, tak přijímající nabídku na půjčku, tedy půjčujícím.

Poskytovatelé aukcí půjček

Je jich několik a stále jich přibývá, protože jak poskytovatelé půjček, tak žadatelé tuto službu vyhledávají a požadují. Z těch neznámějších a nejdéle fungujících:

Prestito

Samotný projekt Prestito náleží společnosti HM Capital Partners, a poskytuje alternativu mezi bankovními, tak nebankovními typy úvěrů. Provozovatel klade důraz na zamezení skrytých poplatků, a jiných podob neseriózního jednání. U těchto půjček vidíte jako žadatel kompletní sumu, která vám bude zapůjčena a kterou musíte vrátit. Zamezuje tak nutnosti propočítávat potřebné informace. Společnost také klade důraz na nezamlčování důležitých informací a poskytuje vložení inzerátů zdarma. Navíc pokud samotní zprostředkovatelé přivedou do projektu nové investory, nemine je provize z prodeje produktů. Výhoda tak pro několik stran.

Bankerat

Jedním z největších a nejdéle fungujících portálů, specializujících se na aukci půjček, je server Bankerat, kde se koncentruje velké množství osob a to jak nabízejících, tak půjčku vyhledávajících. Což nabízí oběma stranám širší možnosti uplatnění svých služeb nabízejících, tak vyhledávaných. Samozřejmostí je uveřejnění kompletní sumy bez skrytých poplatků, a pro poskytovatele je v nabídce vysoké zhodnocení. O celém procesu vzniku, žádosti a vyřízení půjčky jsou administrátorem vedeny záznamy, které se pak dají snadno dohledat v případě náhlých a vzniklých nesrovnalostí mezi oběma stranami. Pokud žadatele následně dluží za půjčku splátky, sám provozovatel se podílí na vymáhání dluhů prostřednictvím emailového, telefonického kontaktu, ale i zasláním doporučeného psaní. Následně také připravuje potřebné písemnosti k předání soudu, nebo exekuci.

Burzauveru.cz

Známým je také portál burzauveru.cz, která je velice přehledná a systematická, v nabídkách jednotlivých poskytovatelů se tak velice snadno zorientovat. Vyřízení půjčky je také snadné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky'
Tipy na jiné články
Nejnovější články
Oblíbené články
Články o financích
Zajímavé weby