Americká hypotéka bez registru, bez doložení příjmu a bez podvodu

20.05. 2014 • Půjčky 2286x

Už jste slyšeli o tak zvané Americké hypotéce bez registru? Hypotéka jako obecně je poměrně složitý produkt, vzhledem k tomu, že se k ní lidé zavazují na několik, až desítek let. Jenže právě tento, poněkud zvláštní typ hypotéky dokazuje, že hypoteční úvěr být tak složitý zase nemusí.

Co je to Americká hypotéka bez registru?

Jedná se o hypotéku, tedy úvěr na bydlení, jež se užívá na nákup nemovitosti, rekonstrukci domu, bytu, nebo stavbu rodinného domu. Lze zažádat až o 70 % z odhadu ceny nemovitosti. Tuto hypotéku poskytují výhradně nebankovní společnosti, které sami o sobě stanovují vlastní obchodní podmínky pro získání hypotečního úvěru ameriského typu a to bez registru. Při vyřizování hypotéky může dojít k jejímu zamítnutí, pakliže žadatel již dříve, někdy v minulosti se zpozdil s platbou, třeba i nepatrnou. Je to mnohdy zbytečnost, ale takové jsou podmínky, jež poskytovatel vydává a má na ně právo, pakliže poskytuje úvěr v řádu obvykle několika milionu.

Finance z Americké hypotéky bez registru lze použít na cokoli, nejčastěji se jedná o financování přestavby, či dokonce výstavby rodinného domu, lze také rekonstruovat byt, anebo čistě pro koupi vlastní nemovitosti. Název tohoto specifického druhu hypotéky se odvozuje od místa svého původu, tedy Americe, konkrétně USA, kde je běžnou součástí takovou hypotéku si zřídit pro bydlení.

Výhody Americké hypotéky bez registru

Dostupnost

Jako první a základní výhodou Americké hypotéky bez registru, oproti jiným hypotékám je v tom, že její získání je poměrně jednoduché a snadné. Je tak dostupná širokému okruhu veřejnosti a i těm, kterým byla například běžná hypotéka v bance zamítnuta.

Rychlost vyřízení

S tím automaticky souvisí i samotná rychlost vyřízení této hypotéky. Nebankovní společnosti, které takovou hypotéku poskytují, obvykle udávají celý proces schválení na několik minut. Pokud má tedy žadatel vše potřebné u sebe, může během okamžiku potřebné financování mít vyřízeno.

Žádná zbytečná administrace

Každý, kdo jednou hypotéku vyřizoval, moc dobře ví, že se jedná o proces dlouhodobý a poměrně složitý. Americká hypotéka bez registru se od tohoto nepsaného pravidla odvrací a nevyžaduje nadbytečné „papírování“.

On-line vyřízení

Klasikou hypotéku od banky získáte (až na výjimky) pouze osobní návštěvou v bance. Zde je opět Americká hypotéka vepředu a nabízí možnost vyřízení on-line. Lze si tak vše potřebné zařídit i z pohodlí vašeho domova.

Na cokoli

Navíc většina společností, jež tento typ hypotéky nabízí tvrdí, že jde o obecně hypoteční úvěr na cokoli. Hypotéka je tudíž neúčelná a nepotřebujete dokazovat, co všechno jste za tyto prostředky použili.

Nevýhody Americké hypotéky bez registru

Stejně jako jiný produkt, má i Americká hypotéka bez registru nejen výhody, ale i své nevýhody. Tou hlavní je paradoxně snadná dostupnost, která má tedy vyšší nároky na žadatele. On sám si musí stanovit, zda je schopen hypotéku splácet, protože ačkoli nemusí dokazovat příjem (většinou) a dokládat další údaje, je roční úroková sazba o něco vyšší a doba splatnosti hypotéky je zas o něco delší. Většinou se neposkytuje na déle, než dvacet let a nikdy se nejedná o vyřízení 100% hypotéky, kdežto maximálně 70%.

Poskytovatelé Americké hypotéky bez registru

Protože jde o produkt, o který má řada osob zájem, je tudíž žádaný, což i nebankovní finanční instituce, jež je poskytují, dobře vědí a tak vlastní nabídku rozšiřují. Mezi nejznámější poskytovatele nebankovní Americké hypotéky  bez registru patří:

ACEMA

Jedna z nejznámějších tradiční nebankovních společností, zajišťující financování větších projektů je ACEMA, společnost působící na českém trhu již více než dvanáct let, klade důraz na orientaci na zákazníka, individuální, otevřený přístup a příjemné jednání. Díky tomu si dobře vede a je konkurence schopná i bankovním produktům. Lze si půjčit od sto tisíc do pěti milionů korun a to až na dvacet let. Není nutné dokládat potvrzení o příjmu a obrovskou výhodou je velice rychlé schválení.

Vitacredit

Další významnou společností je Vitacredit, jež poskytuje hypoteční úvěr od padesáti tisíc do výše maximálně 70 % z odhadu ceny nemovitosti. Tento produkt se však obvykle sjednává na deset let a nutností k vyřízení je potvrzení o příjmu z poslední tři měsíce, či daňové přiznání a pak také občasnký průkaz spolu s ručenou nemovitostí.

WPB Capital

WPB Capital je spotřební družstvo, založení v roce 1999, předtím však pod jiným názvem. Zde se půjčují vyšší částky na nemovitost a to od dvou do dokonce až sto milionu korun. Avšak doba splatnosti je minimálně tři, maximálně dvacet let. Je nutno si udělat propočet a zda se Americká hypotéka za těchto okolností vyplatí. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky'
Tipy na jiné články
Nejnovější články
Oblíbené články
Články o financích
Zajímavé weby